Pomysł na weekend dla dwojga

Aktywny Weekend dla Dwojga

aktywny wypoczynek we dwoje

Możliwość spędzenia weekendu z ukochaną osobą, to wielka przyjemność, tym bardziej kiedy ona i on lubią podobne rzeczy. Dla niektórych największą przyjemnością będą dwa dni w luksusowym SPA, dla innych maraton filmowy w kinie, a potem dobra kolacja, jednak wiele par woli aktywny wypoczynek. Oto kilka propozycji dla nich:

 

1) Wyjazd w góry – to doskonały pomysł dla wszystkich par, które lubią piesze wędrówki, zdrowy wysiłek oraz mieszkają na tyle blisko gór, że dojazd nie zajmie im wielu godzin. Podczas wspólnego pokonywania kolejnych szlaków można prowadzić ciekawe rozmowy oraz robić zdjęcia, które będą pamiątką na długie lata. Po całym dniu można spędzić wieczór i noc w przytulnym schronisku, otoczonym pięknymi krajobrazami. To naprawdę romantyczna sceneria oraz wyjątkowo spędzony czas. Oczywiście do takiego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować, czyli przede wszystkim zabrać ze sobą odpowiednie ubrania i buty, a także zaplanować wcześniej trasy górskich wycieczek.

 

2) Wyprawa rowerowa również wymaga zrobienia planu oraz przygotowania niezbędnych ubrań i ekwipunku. Najlepiej wybrać jakąś spokojną i malownicza trasę, tak aby podczas wycieczki można było cieszyć się swoim towarzystwem, a nie tylko skupiać się na pokonywaniu fizycznych słabości. Bardzo ważne jest to, aby wybrać weekend, który nie będzie ani deszczowy, ani zbyt upalny.

 

3) Wycieczka do ruin zamku lub jaskini, którą można zresztą połączyć z wypadem rowerowym, czyli będzie to wówczas wyprawa rowerowa, która ma konkretny cel. Zarówno zwiedzanie pozostałości zamków, jak również dużych jaskiń może być bardzo romantyczne. To miejsca, w których pary zwykle trzymają się za ręce i wspólnie wczuwają się w ich specyficzny klimat. Oczywiście można wybrać się gdzie indziej, na przykład do jakiegoś miasta, które słynie z ciekawych zabytków.

 

4) Spędzenia czasu w parku lub innym miejscu oferującym interesujące atrakcje, takie chociażby jak sprzęt sportowo-rekreacyjny w postaci kul sferycznych zorbing. Do środka mogą wejść dwie osoby, które mają możliwość dość swobodnego poruszania się w kuli. Zabawa może odbywać się na płaskim gruncie, ale prawdziwe emocje zaczynają się wówczas, gdy weźmie się pod uwagę stok. Ponieważ z tego typu rozrywki można korzystać na trawie, śniegu oraz wodzie, w związku z tym dostępna jest przez cały rok. Podobny rodzaj atrakcji to kule wodne waterball, które jednak wymagają użycia jakiegoś zbiornika wodnego. Utrzymanie odpowiedniej pozycji wewnątrz kuli wymaga pewnego wysiłku, w związku z tym jest to zdrowa i emocjonująca zabawa, a jeśli bierze się w niej udział we dwójkę jest jeszcze milej i zabawniej.

 

5) Zorganizowany weekend dla dwojga – można również skorzystać z gotowej oferty, która obejmuje pobyt w pensjonacie, noclegi, posiłki oraz konkretne atrakcje, takie na przykład jak wycieczki, ogniska, zabawy w parku linowym czy nawet lot paralotnią lub skok ze spadochronu, oczywiście dla dwojga. Dwie ostatnie propozycje można nazwać wręcz ekstremalnymi, ale intensywne wspólne przeżycia powodują, że zakochani stają się sobie jeszcze bliżsi.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: