Festyn zorganizowany trochę inaczej

Inspiracje na wakacje, czyli piknik inaczej 🙂

festyn inaczej

Wraz z nadejściem ładnej pogody rozpoczyna się czas festynów, pikników oraz wszelkiego rodzaju imprez plenerowych. Wiele osób bardzo chętnie bierze w nich udział, bo jest to równoznaczne z możliwością skorzystania z różnych atrakcji. Natomiast organizatorzy powinni zaplanować je w taki sposób, żeby zostały przez wszystkich dobrze zapamiętane. Może warto wyjść nieco poza ramy standardowego festynu i zaproponować coś naprawdę wyjątkowego? Poniżej kilka propozycji:

 

1) Impreza w stylu latino. Jak stworzyć naprawdę gorący klimat oraz sprawić, że uczestnicy imprezy będą nią po prostu zachwyceni? Można zaproponować piknik z muzyką, tańcami, strojami i klimatem latino. Oczywiście nie może zbraknąć kursu tańca, najlepiej salsy. Ewentualnie warto wziąć pod uwagę event w stylu country, hawajskim czy pirackim. Zwykle głównym celem festynu jest integracja jego uczestników. Jeśli wszyscy zostaną przeniesieni w nieco inną rzeczywistość, to na pewno wpłynie to na wytworzenie pozytywnych relacji między nimi. Warto pamiętać o atrakcjach dla dorosłych i dla dzieci. Prawdopodobnie większość par ucieszy się ze wspomnianej nauki tańca. Dobra muzyka i jedzenie, to również ważne elementy każdego festynu. Jeśli chodzi o dzieci nie może zabraknąć dmuchanych zamków oraz zjeżdżalni, najlepiej nawiązujących swoim wyglądem do tematu przewodniego imprezy.

 

2) Festyn ekologiczny to bardzo dobry sposób na połączenie zabawy z edukacją. Właśnie w taki sposób można przekazać dzieciom i młodzieży wiele istotnych informacji. Jednak okazuje się, że również dorośli dowiadują się sporo podczas takich imprez. Najlepiej promować na nich zarówno różne sposoby dbania o środowisko naturalne, jak również kupowanie ekologicznych produktów lokalnych. Można zaproponować zawody w segregowaniu śmieci czy zgniataniu butelek plastikowych na czas, a nawet wydzielić miejsce na wspólne sadzenie roślin. Poza tym warto, aby na imprezie można było spróbować produktów pochodzących z gospodarstw, które nie stosują nawozów sztucznych, pestycydów, antybiotyków itp. Dzieciom koniecznie trzeba zaproponować malowanie twarzy, oczywiście farbami zrobionymi na naturalnych olejków i wosków.

 

3) Park linowy to taki rodzaj atrakcji, który niewątpliwie podnosi poziom adrenaliny. Można włączyć go do festynu odbywającego się pod hasłem promowania aktywnego stylu życia. Warto zadbać o szansę skorzystania z tras o różnym stopniu trudności, tak aby z mostów linowych mogli skorzystać zarówno ochotnicy starsi, jak i młodsi. Oczywiście trzeba wtedy znaleźć odpowiednie miejsce na festyn. Dla osób, które akurat nie będą brały udziału w zajęciach w parku linowym, trzeba zorganizować inne propozycje, które pozwolą na połączenie przyjemności, ruchu i emocji. Dobrym pomysłem będą kule sferyczne do zorbingu lub kule wodne. Tego typu zabawy wymagają sporo wysiłku fizycznego, ale sprawiają jednocześnie wiele radości. Podobnie zresztą jak wyścigi w workach, przeciąganie liny czy mecz siatkówki. Właśnie tego typu propozycje powinny znaleźć się na festynie pod hasłem ruch to zdrowie lub festyn inaczej.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: