Festyn parafialny na świeżym powietrzu

Jak urozmaicić czas podczas festynu parafialnego.

ludzie na festynie parafialnym

Wiele parafii rzymskokatolickich organizuje festyny. Mogą one realizować jednocześnie kilka zadań. Na pewno chodzi o przekonanie jak największej ilości mieszkańców danej miejscowości do tego, aby stali się częścią wspólnoty parafialnej. Tego rodzaju wydarzenia mogą pokazać między innymi dzieciom, że bycie członkiem Kościoła, to nie tylko poważne i nie do końca zrozumiałe sprawy. Festyny parafialne mają również integrować parafian. Poza tym często odbywają się pod hasłem imprez rodzinnych, czyli mają służyć wzmacnianiu więzi pomiędzy małżonkami oraz rodzicami i dziećmi. Podczas tego rodzaju eventów można spodziewać się wielu ciekawych atrakcji. Pośród nich mogą się znaleźć:

 

1) Zabawy ruchowe, takie jak ścianka wspinaczkowa, możliwość skorzystania z „polowej” siłowni, zawody, mecze, jazda quadami. Sport to zdrowie, a poza tym niewątpliwie gry zespołowe czy wspólne kibicowanie bardzo integrują. Oczywiście trzeba uwzględnić fakt, że organizowanie atrakcji o charakterze sportowym wymaga odpowiednio dużo miejsca. Jeśli rzeczywiście będzie go sporo można również zaproponować uczestnikom festynu parafialnego kule wodne lub do zorbingu. To doskonała zabawa!

 

2) Dmuchańce – każdy rozsądny organizator eventów na świeżym powietrzu powinien uwzględnić dmuchane zjeżdżalnie oraz zamki. Dzieci je uwielbiają. Jeśli tylko mają nieograniczony, darmowy dostęp do takich obiektów, to spokojnie mogą bawić się w nich nawet kilka godzin. Dużym powodzeniem cieszą się zawsze również trampoliny. Wszystko z po czym można skakać lub z tego zjeżdżać jest, według najmłodszych uczestników festynów, po prostu super.

 

3) Malowanie twarzy to coś, co dzieci również bardzo lubią. Kiedy mają jakiś kolorowy „make-up” na buzi czują się odświętnie i wyjątkowo. Z jednej strony jest to dla nich śmieszne, a z drugiej ciekawe. Najbardziej lubią przeistaczać się w ten sposób w swoje ulubionych bohaterów z bajek.

 

4) Przejażdżki konne – taka atrakcja jest interesująca dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Najlepiej, aby była możliwość skorzystania z przejażdżki na dużym koniu albo na kucyku. Oczywiście na miejscu muszą być osoby, które będą dbały o bezpieczeństwo osób decydujących się na to, aby dosiąść konia.

 

5) Koncerty i występy – zazwyczaj podczas takich festynów na scenie pojawiają się zarówno profesjonalne zespoły, jak i szkolne lub parafialne kółka muzyczne, taneczne itp. Program występów może nawiązywać do tematyki religijnej, ale również ogólnie do takich zagadnień jak przyjaźń, miłość, rodzina.

 

6) Pokazy – straży pożarnej, policji, pierwszej pomocy. Trzeba przyznać, że cieszą się one zawsze dużym powodzeniem, a poza tym są pożyteczne. W związku z tym przynajmniej jeden z nich powinien znaleźć się w programie festynu parafialnego.

 

7) Oferta kulinarna i przekąski – podczas eventów na świeżym powietrzu, zwłaszcza taki podczas których można się trochę poruszać, nie powinno zabraknąć dobrego jedzenia. Warto zaprezentować ciekawostki z kuchni zakonnej, wyroby domowej roboty parafian, ale także ulubione przysmaki dużych i małych, do których przyda się maszyna do waty cukrowej lub do popcornu.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: