Piknik integracyjny będzie atrakcyjny!

Festyn integracyjny z ciekawymi atrakcjami.

atrakcje na piknik integracyjny

Istnieją różne rodzaje festynów, część z nich organizowana jest z myślą o rodzinach i społecznościach miejskich, wiejskich, szkolnych, osiedlowych itd. Są to odbywające się na powietrzu eventy integracyjne, które umożliwiają członkom rodzin spędzenie wspólnie czasu, a jednocześnie sprzyjają zacieśnianiu więzi pomiędzy sąsiadami. Poza tym do imprez integracyjnych można na pewno włączyć również różnego rodzaju spotkania o charakterze rozrywkowym osób niepełnosprawnych oraz pełnosprawnych. Piknik to bardzo dobra okazja do tego, aby poznały się nieco bliżej. Pełni on wówczas podwójną, a nawet potrójną funkcję – po pierwsze daje szansę na miłe spędzenia czasu, a po drugie pozwala na włączenie się osób niepełnosprawnych w życie danej społeczności, na przykład szkolnej czy osiedlowej, a z kolei osobom pełnosprawnym, które nie miały jeszcze do czynienia z niepełnosprawnością, poznać jakie wiążą się z tym ograniczenia, ale również zrozumieć, że nie jest ich wcale aż tak wiele. Festyn integracyjny powinien więc być traktowany przede wszystkim jako spotkanie, ale oczywiście zawsze przewidziane są podczas niego rozmaite atrakcje, które powinny spodobać się osobom w różnym wieku, oto kilka przykładów:

 

1) Zajęcia sportowe w formie turniejów i konkurencji, czyli mogą to być zawody, mecze, przeciąganie liny itp. Najlepiej tworzyć drużyny mieszane, czyli dorośli z dziećmi, niepełnosprawni z pełnosprawnymi, dziewczyny z chłopcami, bo właśnie w ten sposób łatwiej będzie się integrować, a poza tym wyrówna to szanse na wygraną.

 

2) Konkursy i loterie – można zorganizować loterię fantową, konkurs piosenki czy na najciekawszy rysunek na zadany temat, najlepiej związany z programem eventu. Takie wydarzenia są ciekawe dla wszystkich, bo dzieci mają nadzieję na nagrodę, a rodzice są dumni widząc je na scenie.

 

3) Występy – bardzo często w czasie pikniku integracyjnego można oglądać pokazy umiejętności, które dzieci zdobywają na różnego rodzaju zajęciach dodatkowych, takich jak taniec, balet, studio piosenki czy karate. Natomiast zwykle występują również specjalnie zaproszone zespoły czy piosenkarze. Repertuar dobrany jest wówczas w taki sposób, żeby wszyscy dobrze się przy nim bawili, śpiewali i tańczyli.

 

4) Pokazy – sporym zainteresowaniem podczas festynów cieszą się zawsze spotkania ze Strażą Pożarną czy Policją, które połączone są z ciekawymi pokazami. Właśnie po takich spotkaniach można usłyszeć: Jak dorosnę zostanę strażakiem…

 

5) Nauka tańca to coś, na co wiele osób ma ochotę, ale ciągle brakuje czasu, żeby na przykład zapisać się na jakiś kurs. Dlatego pokazy i lekcje odbywające się podczas festynów gromadzą wielu chętnych.

 

6) Malowanie twarzy jest jedną z atrakcji, której nie może zabraknąć podczas imprezy z udziałem dzieci. Maluchy po prostu uwielbiają mieć jakiś wyjątkowy „makijaż” na buzi, zwłaszcza jeśli nawiązuje on do ulubionej bajki. Osoba zajmująca się malowaniem twarzy powinna więc być na bieżąco, jeśli chodzi o nowości filmowe dla dzieci.

 

7) Oczywiście jest jeszcze jeden punkt obowiązkowy każdego festynu integracyjnego, a mianowicie dmuchana zjeżdżalnia, nie ulega wątpliwości, że będzie ona oblegana przez całą imprezę, dlatego warto zorganizować również dmuchany zamek. Dzieci uwielbiają szaleć na tego typu obiektach, a podczas pikniku można to robić właściwie bez ograniczeń.

 

8) Organizatorzy pikniku integracyjnego muszą pomyśleć również o smacznych przekąskach – na pewno dobrze się sprawdzą maszyny do robienia waty cukrowej i popcornu. Każdy przecież je lubi!


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: