Festyn rodzinny – nie tylko z najbliższymi

Co powinno znaleźć się na pikniku dla rodzin?

zabawa na rodzinnym pikniku

Festyny rodzinne organizowane są przez rozmaite instytucje, natomiast ich celem jest zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do wspólnego spędzania czasu, a także przypominanie o ważnych wartościach lub promocja zdrowia, bezpieczeństwa itd. – zwykle poprzez zabawę. W związku z tym na festynach nie brakuje atrakcji zarówno dla starszych, jak i dla młodszych, warto aby wśród nich znalazły się:

 

1) Zawody i inne formy aktywności fizycznej – można urządzać zawody rodzinne, par, osobno dla dzieci i osobno dla dorosłych; istnieje wiele opcji. Zawsze dużym powodzeniem cieszą się wspomniane zawody, które warto uatrakcyjnić na przykład proponując uczestnikom wyścig w workach. Zawodnicy powinni również bawić się dobrze podczas pokonywania toru przeszkód czy przeciągania liny. Oczywiście widzowie, wśród których znajdują się również członkowie rodziny, cały czas powinni kibicować swoim faworytom i również czerpać z tego sporą przyjemność.

 

2) Konkursy – chociaż wydaje się, że to propozycja skierowana przede wszystkim do dzieci, to jednak dorośli również lubią brać w nich udział, zwłaszcza jeśli można wygrać coś ciekawego. Naturalnie konkurs powinien być związany tematycznie z całą imprezą lub z życiem rodzinnym. Oto kilka przykładów konkursów: na najciekawsze zdjęcie rodzinne, na komiks o danej miejscowości, na hasło promujące wspólne spędzanie czasu, na najśmieszniejsze opowiadanie z wakacji.

 

3) Obiekty w postaci dmuchańców – maluchy uwielbiają dmuchane zjeżdżalnie oraz skakańce, dlatego na pikniku rodzinnym nie może ich zabraknąć. Dzieci szaleją na nich zwykle tak długo, jak to tylko możliwe, w końcu nie codziennie można zjechać z dużej wysokości albo poskakać w dmuchanym zamku.

 

4) Malowanie twarzy – chyba każde dziecko lubi mieć wymalowany jakiś ładny lub zabawny wzór na buzi. Ważne jest to, żeby osoba wykonująca tego typu „makijaże” wiedziała co maluchom powinno się najbardziej podobać. Wiele z nich od razu podaje swoją propozycję, ale niektórym trzeba coś podpowiedzieć.

 

5) Występy – piknik rodzinny to dobra okazja do zaprezentowania umiejętności zdobytych przez dzieci w ramach kółka tanecznego czy wokalnego. Rodzice, którzy mogą oglądać tego rodzaju pokazy są zawsze dumni i wzruszeni.

 

6) Przekąski – ciężko nawet wyobrazić sobie jakąkolwiek imprezę bez smacznego jedzenia. W przypadku festynów rodzinnych doskonale sprawdzają się automaty do robienia popcornu oraz waty cukrowej, bo wszyscy lubią takie przekąski. Poza tym można również zorganizować grilla oraz oczywiście stanowisko z napojami.

 

7) Pokazy, wykłady, spotkania – podczas niektórych eventów przewidziane są również mniej rozrywkowe punkty, takie na przykład jak kurs dotyczący podstawowych zasad pierwszej pomocy, spotkanie z policjantem na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, możliwość zadawania pytań sławnej osobie, która zgodziła się zostać gościem specjalnym festynu. Pomysły mogą więc być bardzo różne, grunt żeby impreza była interesująca dla całej rodziny.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: