Festyn sportowy mocno obrotowy

Dobrze zorganizowany festyn sportowy.

bieganie na festynie sportowym

Festyny sportowe realizują wiele zadań. Na pewno propagują uprawianie sportu oraz czynny wypoczynek. Poza tym integrują – rodziny, mieszkańców danej dzielnicy czy miejscowości, osoby niepełnosprawne i pełnosprawne itd. Organizowanie tego typu imprez jest też dobrym sposobem na promowanie dzielnicy lub miejscowości, a nawet całej gminy lub powiatu. Zwykle zajmują się tym np. urząd miasta, rada dzielnicy oraz klub sportowy. Festyn wypełniony jest zajęciami ruchowymi i dobrą zabawą dla osób w każdym wieku. Oto kilka przykładowych punktów, które mogą się na nim znaleźć:

 

1) Turniej w rzucie ringo, woreczkami czy piłeczkami do celu. W zależności od tego czym się rzuca może to być drążek, kosz, hula hop itp. W konkurencji mogą brać udział albo pojedynczy zawodnicy, albo drużyny. Liczy się czas wykonywania zadania, ale przede wszystkim ilość trafień. Oczywiście zwycięzcy powinni otrzymać medale lub dyplomy oraz drobne nagrody. To bardzo dobra propozycja dla dzieci i młodzieży.

 

2) Trasy biegowe – warto przygotować kilka wyścigów, dzieląc ich uczestników na parę kategorii wiekowych. Tutaj również nie może zabraknąć medali i nagród. Może nawet uda się zorganizować prawdziwe podium.

 

3) Zawody to również doskonała propozycja dla młodszych uczestników festynu sportowego. Najlepiej urozmaicić je różnego rodzaju przeszkodami, których pokonanie będzie wymagało wykazania się sprawnością oraz zręcznością. Warto też przygotować zawody dla drużyn złożonych z zawodników niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

 

4) Gry drużynowe, czyli piłka nożna, siatkówka, koszykówka – mogą brać w nich udział całe rodziny. Dobrze jest opracować taki system punktacji oraz zasady przebiegu rozgrywek, aby na końcu wyłonić najlepszą drużynę.

 

5) Strzelanie z wiatrówki to zdecydowanie propozycja dla dorosłych, natomiast zwykle cieszy się ona dużą popularnością. Można zorganizować po prostu cały turniej i na końcu wyłonić osobę, która najcelniej strzela.

 

6) Dmuchańce – nie ma wątpliwości, że najmłodsi podczas różnego rodzaju eventów odbywających się na powietrzu, najchętniej bawią się na dmuchanych zjeżdżalniach i w dmuchanych zamkach. Natomiast niewątpliwie, że taka zabawa wymaga sporo energii, ale maluchy korzystające z nadmuchiwanych atrakcji nie męczą się raczej zbyt szybko.

 

7) Konkurs plastyczny o tematyce sportowej. Kiedy uczestnicy zawodów, turniejów oraz innych zabaw ruchowych będą chcieli posiedzieć przez chwilę, a jednocześnie zająć się czymś ciekawym, mogą tworzyć prace plastyczne na przykład na temat najciekawszej konkurencji festynu. Pod koniec imprezy koniecznie trzeba wybrać najlepszą pracę.

 

8) Muzyka – powinna „rozkręcać” każdy festyn. Warto zorganizować występy dzieci i młodzieży z pobliskiej szkoły, a także zaprosić jakiś profesjonalny zespół.

 

9) Jedzenie i napoje, to bardzo ważny element festynów. Podczas imprez sportowych wszyscy ich uczestnicy spalają dużo kalorii, dlatego potem chętnie zjedzą coś dobrego. Oprócz konkretnych rzeczy, takich jak na przykład kiełbaski i karkówka z grilla, nie może oczywiście zabraknąć pysznych przekąsek. Zwykle największa kolejka jest do maszyny do robienia popcornu czy do waty cukrowej.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: