Impreza Firmowa.. Ale jaki strój wybrać?

Impreza Firmowa.. Ale jaki stój wybrać?

strój na imprezę

Kwestia dobrania odpowiedniej kreacji na imprezę jest szczególnie ważna dla pań, jednak dla mężczyzn również ma duże znaczenie. Wiele zależy od okazji oraz miejsca, gdzie odbywa się event. Jeśli chodzi o imprezy firmowe możliwości jest kilka:

 

1) Impreza plenerowa – taki rodzaj spotkania może odbywać się tylko w gronie osób zatrudnionych w danej firmie, ale często również zaproszone zostają ich rodziny. Zazwyczaj w planie całego wydarzenia są różnego rodzaju atrakcje związane z aktywnością fizyczną. Mogą to być techniki linowe, walki sumo w specjalnych strojach, zabawa w kulach sferycznych lub kulach wodnych, zawody w alkogoglach itp. W każdym razie, żeby brać w nich udział najlepiej mieć na sobie wygodny, raczej sportowy strój. Oczywiście należy zadbać o to, żeby dobrze się prezentowała – warto na przykład dobrać wszystkie jego elementy pod względem kolorystycznym. Jeśli jest to piknik organizowany z myślą o całych rodzinach, wówczas należy również odpowiednio ubrać dzieci. Co to znaczy? Najprawdopodobniej większość czasu spędzą na dmuchanych zjeżdżalniach i skakańcach, czyli powinny mieć na sobie swobodne, oddychające ubrania.

 

2) Impreza w klubie/pubie – czyli spotkanie, które odbywa się zwykle chwilę po pracy i polega na integracji przy drinku czy piwie. Jakie strój będzie najbardziej odpowiedni? Taki, w którym czujemy się dobrze i atrakcyjnie. Nie należy przesadzać z eleganckim stylem, ani zakładać zbyt wyzywających rzeczy. Jeansy, modny top i buty na niewysokim obcasie będą w sam raz. Jeśli chodzi o mężczyzn, to na pewno dobrze sprawdza się jeansy i koszula w ulubionym kolorze.

 

3) Bankiet firmowy – to już rodzaj przyjęcia. Odbywa się raczej w późniejszych godzinach i obowiązują na nim najczęściej stroje wieczorowe. Panie zakładają więc długie lub sięgające za kolano sukienki w ciekawych kolorach, szpilki oraz efektowną biżuterię. Panowie białe koszule i ciemne garnitury. Zdarza się również tak, że firma organizuje przyjęcie tematyczne i należy ubrać się w określonym stylu, na przykład retro.

 

4) Wyjazd firmowy – wymaga on przygotowania kilku rodzajów ubrań, a to dlatego, że zwykle podczas takich wyjazdów spędza się czas na różne sposoby. W ciągu dnia organizowane są wycieczki i zajęcia na świeżym powietrzu. Warto założyć wtedy coś wygodnego, czyli na przykład rybaczki i t-shirt. Jednak zwykle wieczorem odbywa się impreza, czyli drinki i tańce. Wtedy z kolei warto przebrać się w ładną sukienkę, może być mini. Z kolei panowie najchętniej zakładają jeansy oraz koszule w kratkę lub paski.

 

5) Impreza branżowa – wydarzenie odbywające się pod postacią oficjalnego eventu, targów, konferencji itp. Odpowiedni ubiór to garnitur lub garsonka, do tego biała koszula, czyli strój typowo biznesowy, zgodny z zasadami dobierania ubrań biurowych. O ile nie każdy pracodawca wymaga, aby na co dzień nosić tego typu rzeczy, to z pewnością podczas wydarzeń, na których pracownicy stają się jednocześnie reprezentantami firmy powinni oni mieć na sobie stroje służbowe.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: