Ciekawe atrakcje na piknik i festyn

Jakie atrakcje wybrać na festyn lub piknik.

atrakcje

Festyny organizowane są najczęściej przez samorządy lokalne jako forma promocji danej dzielnicy czy miejscowości lub jako imprezy integracyjne. Zresztą bardzo często jest tak, że mają realizować oba te cele. Jednak niezwykle istotne jest również to, aby festyn był formą rozrywki dla osób, które biorą w nim udział. W związku z tym należy zastanowić się jakie zorganizować atrakcje na festyn, aby każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, bez względu na to czy jest osobą dorosłą, nastolatkiem czy dzieckiem. Poniżej kilka propozycji:

 

1) Warsztaty i konkursy, w których będą mogły wziąć udział dzieci w różnym wieku. Można zrobić podział na kilka grup lub na dzieci i młodzież. Bez względu na to czy chodzi o rysowanie, malowanie, taniec czy śpiewanie, organizatorzy koniecznie powinni zadbać o nagrody, przynajmniej za I, II i III miejsce.

 

2) Gry zespołowe – to świetny sposób na integrację oraz okazja do tego, aby spędzić aktywnie trochę czasu. Jeden mecz piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki może przerodzić się w system rozgrywek. Natomiast oprócz gier zespołowych, można wziąć również pod uwagę wyścigi, strzelanie z wiatrówki, przeciąganie liny itp.

 

3) Kule wodne waterball i kule sferyczne zorba, to propozycje, które mogą podnieść nieco poziom adrenaliny wszystkim tym uczestnikom eventu, którzy zdecydują się z nich skorzystać. To spore emocje i niezapomniane doświadczenie.

 

4) Występy to nieodłączna część festynów. Często najpierw swoimi umiejętnościami chwalą się uczniowie pobliskiej szkoły lub dzieci uczęszczające na zajęcia do domu kultury, a następnie zaczyna się koncert profesjonalnego zespołu. Najlepiej aby grał i śpiewał znane utwory, przy których wszyscy będą mogli się dobrze bawić.

 

5) Dmuchańce, czyli dmuchane zjeżdżalnie i zamki do skakania to absolutnie obowiązkowe obiekty na każdej imprezie plenerowej. Dzieci uwielbiają bawić się na nich i zwykle są najważniejszym punktem festynu na maluchów.

 

6) Malowanie twarzy również cieszy się dość dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników imprez na powietrzu. W końcu w ciągu paru chwil można zamienić się w ulubioną postać z bajki czy w ukochane zwierzątko. Niektóre dzieci tak dobrze czują się w namalowanych maskach, że potem wcale nie mają ochoty ich zmywać…

 

7) Przekąski i napoje, to oczywiście bardzo ważny element każdej imprezy, bez względu na to czy odbywa się w budynku czy na zewnątrz. W przypadku festynów dużym powodzeniem cieszą się potrawy z grilla, piwo oraz wata cukrowa. Warto więc wynająć maszynę do robienia waty cukrowej oraz popcornu.

 

Dość często jest tak, że festyn to dla dzieci okazja do tego, żeby się wyszaleć, z kolei dorośli odpoczywają i relaksują się przy muzyce, kiełbaskach oraz piwie. Jednak chyba najbardziej udane są te imprezy, podczas których przynajmniej przez chwilę całe rodziny spędzają czas wspólnie – podczas zajęć sportowych, koncertu czy jedzeniu pysznych przekąsek. Taka spontaniczna integracja bardzo dobrze wpływa na relacje rodzinne, ale może ona dotyczyć także mieszkańców jednego osiedla czy niedużej miejscowości.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: