Ciekawe pomysły na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka. Jak go obchodzić?

dzien dziecka

Bez wątpienia 1 czerwca, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Kiedy zbliża się ich święto zaczynają się coraz częstsze rozmowy o zabawkach, które najbardziej im się podobają. Natomiast warto postarać się o to, żeby Dzień Dziecka nie kojarzył się maluchom tylko z upominkami. Spróbujmy zaproponować im różne przyjemności, dzięki którym będzie naprawdę specjalny i niezapomniany. Oto kilka pomysłów:

 

1) Jeśli dziecko lubi spać, to postarajmy się o to, żeby 1 czerwca nie musiało wstawać zbyt wcześnie. Natomiast kiedy już się obudzi nie przypominajmy co chwilę o myciu zębów, ubieraniu, czesaniu itd. Jeśli maluch ma ochotę, to niech poleży jeszcze w łóżku. Pozwólmy mu, żeby wszystko robił w takim tempie, w jakim ma ochotę.

 

2) W Dniu Dziecka śniadanie powinno być przede wszystkim dobre. Jeśli chodzi o jego walory zdrowotne, to można chwilowo nie przejmować się nimi aż tak bardzo, jak zwykle. Przygotujmy maluchowi to, co naprawdę lubi. Prawdopodobnie wybierze kanapki z masłem czekoladowym, ewentualnie naleśniki z czekoladą…

 

3) Po udanym poranku można spokojnie się ubrać i zaplanować dzień. Jeden z najbardziej sprawdzonych pomysłów, to wizyta w wesołym miasteczku. Jeśli tylko jest taka możliwość, to koniecznie zabierzmy tam dziecko w dniu jego święta, bo bez wątpienia sprawimy mu wielką radość. Karuzele, gabinet luster, tunel strachu, automaty z watą cukrową – to dopiero są atrakcje!

 

4) Jeśli nie mamy możliwości wybrania się do wesołego miasteczka, to warto zorientować się czy w naszej miejscowości nie ma przypadkiem festynu z okazji Dnia Dziecka. Podczas tego rodzaju imprez maluchy mogą brać udział w różnych zabawach i konkursach, korzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz skakańców czy bawić się podczas koncertu.

 

5) Zazwyczaj 1 czerwca można znaleźć sporo ciekawych propozycji w kinach. Większość dzieci uwielbia tam chodzić, bo oprócz wielkiego ekranu i zabawnych foteli, można też liczyć na kubełek z popcornem i duuuży napój.

 

6) Warto wziąć również pod uwagę nieco bardziej aktywny sposób spędzania czasu. Można wybrać się całą rodziną na basen, a jeszcze lepiej do Aquaparku. Jeśli dziecko lubi konie, to spróbujmy znaleźć gdzieś niedaleko szkółkę jeździecką. Dobrym pomysłem będzie też przygoda w parku linowym czy po prostu wycieczka rowerowa. Oczywiście zawsze należy brać przede wszystkim pod uwagę zdanie dziecka. To ma być jego dzień i nie chodzi o to, żeby przekonywać je do danego rodzaju aktywności. 1 czerwca najważniejsza jest wesoła zabawa i dobre samopoczucie naszego malucha.

 

7) W Dniu Dziecka można zaprosić pociechę na obiad do restauracji. Na pewno w wielu przypadkach wybór malucha padnie na pizzerię. Potem obowiązkowo duży deser! Najlepiej wybierzmy się do niego do najlepszej lodziarni w okolicy. Zapomnijmy o takich komentarzach jak: „ale tylko dwie gałki”, „wybierz raczej smaki owocowe” czy „nie, nie ma dokładki”. Natomiast w ogóle najważniejsze jest to, żeby spędzić jak najwięcej czasu wspólnie i poświecić dziecku odpowiednio dużo uwagi. Dzięki temu poczuje się naprawdę wyjątkowo.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: