Impreza niespodzianka to pestka!

Jak nie wpaść organizując imprezę niespodziankę..

impreza niespodzianka

Kiedy zależy nam na tym, żeby sprawić bliskiej osobie prawdziwą przyjemność w dniu jej urodzin, warto pomyśleć o przyjęciu niespodziance. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, bo nie dość, że trzeba zająć się wszystkimi formalnościami, to jeszcze należy zadbać o to, żeby impreza faktycznie pozostała tajemnicą. Oto kilka porad, które mogą pomóc:

 

1) Zaczynamy od zaplanowania daty oraz miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Trzeba kierować się tym, żeby było ono ładne, przyjemne i odpowiednie do charakteru imprezy. Natomiast bardzo istotne jest również to, aby jubilat nie bywał tam zbyt często. Chodzi o to, że jeśli wybierze się na przykład na kawę, to ktoś przypadkowo może zdradzić mu, co odbędzie się w najbliższym czasie. Czy można brać w ogóle pod uwagę urządzanie urodzin w domu? Jak najbardziej tak, trzeba tylko wszystko dobrze ułożyć. Najważniejsze to upewnić się, że jubilata nie będzie w nim kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy niespodzianki. Wtedy możemy w miarę spokojnie porozkładać dekoracje, jedzenie oraz napoje, a następnie przyjąć wszystkich gości i ustalić z nimi okrzyk powitalny.

 

2) Zwykle to osoba, która ma urodziny zaprasza gości, jednak w przypadku przyjęcia niespodzianki jest oczywiście inaczej. Czyli najpierw musimy zrobić listę przyjaciół i znajomych, którzy na pewno powinny przyjść. Kiedy dzwonimy do nich, trzeba za każdym razem podkreślać jaki charakter ma impreza i żeby na pewno nikt nie zdradził nic jubilatowi. Jeżeli mamy obawy, że ktoś może się nie dostosować, wówczas nie ma innego wyjścia, jak tylko zaprosić go w ostatniej chwili.

 

3) Kolejna ważna kwestia to zaplanowanie atrakcji. Musimy się zastanowić co lubi jubilat oraz co powinno spodobać się wszystkim gościom. W końcu chodzi o to, żeby rozkręcić naprawdę niezapomnianą imprezę. Ciekawym pomysłem będzie wypożyczenie alkogogli, które powodują, że nawet osoby, które w ogóle nie piją alkoholu widzą jak po kilku drinkach. Jeśli urządzamy imprezę w ogrodzie można pobawić się w specjalnych strojach sumo do walki. Będzie śmiesznie! Nie może też zabraknąć muzyki i tańców.

 

4) Na urodzinach powinno być sporo smacznych przekąsek. Zwykle dobrze sprawdzają się też różnego rodzaju sałatki. Do ich przygotowania będziemy potrzebować pomocy. Ewentualnie można zamówić catering. Zadbajmy też o napoje – wodę, soki, colę i alkohol. Żeby przyjęcie niespodzianka było naprawdę udane, trzeba zrobić lub kupić prawdziwy tort. Dmuchanie świeczek jest ważnym elementem tego typu imprez.

 

5) W końcu należy zastanowić się jak ściągnąć jubilata na jego przyjęcie. Pamiętajmy, że nie może niczego się domyślić. Trzeba w takim razie użyć podstępu. Jeśli impreza odbywa się w domu sprawa jest nieco łatwiejsza, bo musimy tylko zadbać, żeby wrócił o określonej porze. Natomiast jak sprawić, żeby zjawił się w innym miejscu. Najprościej umówić się pod pretekstem przedyskutowania jakiejś konkretnej sprawy. Ewentualnie można zaproponować spędzenie urodzin we dwoje. Wtedy co prawda będzie już wiadomo, że bierzemy pod uwagę świętowanie, ale obecność grona przyjaciół na pewno będzie dużym oraz miłym zaskoczeniem.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: