Rodzinny weekend – jaki plan działania?

Pomysły na rodzinne spędzenie Weekendu.

weekend z rodzina

Ciągły brak wolnego czasu, to obecnie problem bardzo wielu osób. Jednak trzeba znaleźć chwilę na to, żeby złapać oddech i pobyć trochę z bliskimi. Rodzinne spędzenie weekendu pomoże nabrać energii na cały kolejny tydzień. To bardzo ważne zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Poniżej kilka pomysłów co można robić w sobotę lub niedzielę całą rodziną.

 

1) Warto postawić na aktywność fizyczną, bo dzięki temu nie dość, że będziemy zacieśniać więzi rodzinne, to jeszcze zadbamy o dobrą formę – swoją i bliskich. Dobrym pomysłem będzie wycieczka rowerowa. Można też wybrać się na basen czy do Aquaparku. Inna propozycja to zabawy sportowe w parku. Wystarczy zabrać ze sobą piłkę, paletki do badmintona czy rolki. Z kolei zimą można postawić się na łyżwy, narty lub sanki.1) Warto postawić na aktywność fizyczną, bo dzięki temu nie dość, że będziemy zacieśniać więzi rodzinne, to jeszcze zadbamy o dobrą formę – swoją i bliskich. Dobrym pomysłem będzie wycieczka rowerowa. Można też wybrać się na basen czy do Aquaparku. Inna propozycja to zabawy sportowe w parku. Wystarczy zabrać ze sobą piłkę, paletki do badmintona czy rolki. Z kolei zimą można postawić się na łyżwy, narty lub sanki.

 

2) Już w piątek wieczorem warto zacząć szukać atrakcji na weekend, które będą ciekawe dla całej rodziny. Zaplanujmy wyprawę do ZOO lub jakiegoś interesującego muzeum, na przykład lotnictwa. A może gdzieś w pobliżu odbywa się festyn. Jak wiadomo na każdym z nich są dmuchane zamki oraz zjeżdżalnie, a dzieci je uwielbiają. Poza tym można liczyć na różne konkursy i zabawy, jakiś koncert oraz smaczne jedzenie. Podczas tego rodzaju imprez dużym powodzeniem cieszą się też automaty do waty cukrowej oraz do popcornu. Raz na jakiś czas można zapomnieć na moment o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania.

 

3) Żeby jednak zjeść w końcu coś pożywnego i wartościowego, a przy okazji spędzać wspólnie czas, warto zorganizować rodzinne gotowanie. Prawdopodobnie obiad będzie wtedy nieco później, ale za to dobra zabawa gwarantowana! Czasami w taki właśnie sposób odkrywa się młode kulinarne talenty.

 

4) Wycieczki to kolejny ciekawy pomysł. Trzeba tylko zastanowić się najpierw jakie miejsce będzie interesujące dla wszystkich członków rodziny. Czy postawić na zwiedzanie, podziwianie widoków, a może jakiś konkretny cel, na przykład duże wesołe miasteczko.

 

5) Zwykłe spacery to również bardzo dobry sposób na rodzinne zacieśnianie więzi. Można wtedy spokojnie porozmawiać o różnych rzeczach, zrobić plany na kolejny tydzień lub po prostu cieszyć się z tego, że jest się razem.

 

6) W dzisiejszych czasach dzieci najchętniej grają w gry komputerowe. Warto pokazać im, że planszówki też są fajne, zwłaszcza kiedy siada przy nich cała rodzina. Takie co tygodniowe turnieje gier planszowych mogą stać się pewnego rodzaju tradycją.

 

7) Do innych rodzinnych rytuałów mogą należeć wspólne wypady na ryby, zbieranie grzybów, kolekcjonowanie znaczków lub resoraków. Znalezienie wspólnego hobby na pewno zbliża, poza tym można wówczas jeszcze ciekawiej spędzać czas.

 

8) Zarówno dzieci, jak również dorośli bardzo lubią chodzić do kina. Repertuar jest zwykle na tyle bogaty, że bez problemu można znaleźć coś, co spodoba się osobom w różnym wieku i dzięki temu cała rodzina będzie zadowolona z wyprawy do kina.

 

9) Wspólne wyjście na plac zabaw w sobotę czy niedzielę, będzie na pewno bardzo przyjemne. Ważne jest co będziemy robić, ale najistotniejsze to bycie razem i cieszenie się swoim towarzystwem.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: