Wspaniała rozrywka z dużą adrenaliną

Rozrywka z adrenaliną – pomysły na spędzenie wolnego czasu

rozrywka wzmocniona adrenalina

Są osoby, które w wolnych chwilach najchętniej spacerują po parku lub lesie, odpoczywają z książką w ręku czy też spotykają się ze znajomymi w pubie. Natomiast nie brakuje zwolenników aktywnego wypoczynku, a części z nich nie wystarcza zwyczajna wyprawa rowerowa, bo potrzebują większej dawki emocji. Wówczas warto poszukać pomysłów i ofert, które skutecznie podniosą poziom adrenaliny oraz zostaną dzięki temu na długo zapamiętane. Oto kilka propozycji:

 

1) Kula sferyczna Zorbing – jest to sprężysty obiekt sportowo-rekreacyjny do którego mogą wejść 1 lub 2 osoby, a wewnątrz zostają przypięte specjalnymi szelkami. Kula do zorbingu używana jest na różnego rodzaju podłożach, ale najbardziej emocjonujące są zabawy na pagórkach. Jeśli kula będzie się turlać ze stosunkowo dużej górki można faktycznie trochę się przestraszyć, ale jest to oczywiście bezpieczna rozrywka i ciekawy pomysł na niebanalne spędzenie wolnego czasu.

 

2) Park linowy – to miejsce dla osób, które nie mają lęku wysokości albo właśnie chcą go pokonać. Można tam korzystać z różnych opcji, takich jak przeprawy polegające na pokonywaniu mostów linowych czy tyrolka- czyli zjazdy w odpowiedniej uprzęży nad wodą lub przepaścią. Oczywiście każdy uczestnik tego rodzaju atrakcji jest bardzo dobrze zabezpieczony, ale i tak towarzyszą im często piski i krzyki.

 

3) Quady – to motocykle z czterema kołami, na których jeździ się po specjalnie przygotowanych torach. Skorzystanie z jednego z nich powinno sprawić wielką frajdę wszystkim miłośnikom motoryzacji oraz szybkiej jazdy. Zwykle trasy mają różne poziomy trudności, ale im więcej zakrętów i wzniesień, które pokonywane są z dużą prędkością, tym większe emocje.

 

4) Paintball – do tego typu zabawy potrzebna jest większa ilość osób, odpowiedni teren, ubrania i oczywiście sprzęt. Korzystając z ofert firm, które udostępniają wszystko co jest potrzebne, żeby wziąć udział w bitwie paintballowej można liczyć również na przeszkolenie oraz stworzenie planu gry.

 

5) Rejs motorówką – oczywiście ważne jest to, żeby była naprawdę szybka. Tego rodzaju propozycja nie wymaga może dużego wysiłku fizycznego, ale jednak na pewno podnosi ciśnienie. Niesamowita prędkość, wiatr we włosach, pryskająca woda, z pewnością trzeba to lubić, w przeciwnym razie pojawia się strach, że po prostu wypadnie się z motorówki.

 

6) Skok ze spadochronu – to już rzeczywiście rozrywka dla odważnych. Wymaga ona właściwego przygotowania. Jednak bez względu na to jak dokładny i długotrwały będzie kurs, jaki należy odbyć przed skokiem, potem trzeba po prostu odważyć się na to, aby wyskoczyć z samolotu. Jest to z pewnością niesamowite przeżycie.

 

7) Skok na bungee – czyli dobrowolne rzucenie się w przepaść… ale trochę bardziej serio osoba chętna do wykonania skoku ma przymocowaną do nóg elastyczną linę, dzięki której zatrzymuje się w odpowiedniej odległości od ziemi. Podobno każdy kto odważył się na to doświadczyły niesamowitej mieszanki emocji. Z pewnością trudno to opisać, a więc jeśli ktoś chce wiedzieć co czuje się korzystając z tej lub innych ekstremalnych atrakcji musi po prostu zdecydować się na którąś z nich.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: