Czego uczy szkolenie z organizacji imprez?

Szkolenie z organizacji imprez – czy warto?

kurs organizacji eventów

Biorąc pod uwagę to, że dobrze zorganizowana impreza firmowa to w pewnym sensie wizytówka przedsiębiorstwa, warto więc zadbać by zajęła się tym odpowiednia osoba. Powinna mieć predyspozycje do pełnienia funkcji organizatora, ale również wiedzę i umiejętności pozwalające na urządzenie imprezy z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście zdobywa się je wraz z każdym kolejnym eventem, jednak być może dobrym pomysłem jest wzięcie udziału w szkoleniu? Spróbujmy przyjrzeć się korzyściom wynikającym z wzięcia udziału w kursie event manager:

 

1) Po ukończeniu dobrego kursu dotyczącego organizacji imprez można stać się firmowym specjalistą w tej dziedzinie. Oznacza to ciekawe i pewne stanowisko pracy, sympatię szefa, a także wdzięczność całego zespołu po udanej imprezie. Natomiast na tego typu szkolenie może wybrać się również każdy kto dopiero szuka pracy lub chce założyć własną działalność.

 

2) Są osoby, które intuicyjnie wyczuwają, że podczas spotkania dla pracowników i ich rodzin nie może zabraknąć dmuchanej zjeżdżalni czy dmuchanego zamku, a na wyjazd integracyjny warto wypożyczyć alkogogle, jednak niektórzy muszą po prostu nauczyć się jak planować i realizować różne eventy. Teoretycznie po odpowiednim kursie powinniśmy posiąść wiedzę, która potrzebna jest każdemu event managerowi. Można nauczyć się tam jak mają przebiegać różne rodzaje imprez, ale przede wszystkim jak zabrać się za ich przygotowanie, co spowoduje że będą udane oraz jak zadowolić ich uczestników.

 

3) Szkolenia z organizacji imprez to zwykle nie tylko suche fakty, ale również spotkania z doświadczonymi specjalistami, którzy opowiadają w interesujący sposób o swoich doświadczeniach, zwracając szczególną uwagę na to jakich błędów należy unikać. Ich opowieści bywają nie tylko pouczające, ale również naprawdę wciągające.
Z drugiej strony uczestnicy kursu dostają materiały szkoleniowe, z których mogą korzystać stawiając pierwsze kroki na stanowisku samodzielnego organizatora imprez.

 

4) Podsumowując ukończenie tego rodzaju kurs może zaowocować zdobyciem nowej wiedzy i umiejętności, dzięki którym możliwe będzie samodzielne organizowanie ważnych oraz profesjonalnych eventów na dowolną skalę. Oznacza to poprawę warunków pracy lub otwarcie własnego biznesu.

 

Oczywiście trzeba też brać pod uwagę, że szkolenie może nie spełnić naszych oczekiwań lub podczas zajęć okaże się, iż praca w roli event managera jednak nas nie interesuje. Wtedy niepotrzebnie wydamy pewną sumę pieniędzy oraz stracimy trochę czasu. Chociaż z drugiej strony kiedy wiemy czego nie chcemy robić, jest to już krok w stronę znalezienia wymarzonego zajęcia. Gorzej bywa wówczas, gdy kurs okazuje się nieciekawy lub źle poprowadzony. Dlatego zanim zapiszemy się na któryś z nich warto najpierw poszukać opinii na temat firm, które organizują tego typu szkolenia, a także komentarzy ich dotychczasowych uczestników.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: