Wady i zalety organizowania imprez

Organizacja imprezy firmowej- czy niesie same plusy?

wady i zalety imprezObecnie organizowanie imprez firmowych to bardzo powszechny pomysł, którego realizacja wiąże się z osiągnięciem dość konkretnych celów dotyczących przyszłości przedsiębiorstwa. Jednak przed przystąpieniem do formalności związanych z urządzaniem eventu trzeba zdać sobie sprawę zarówno z zalet, jak i z wad takiego zabiegu.

 

Wady organizowania imprez firmowych:

 

1. Jest to trudne zadanie i może zdarzyć się tak, że pracownik wyznaczony do zorganizowania imprezy nie do końca sobie z nim poradzi. W związku z tym pracodawca powinien wybrać osobę, która albo zajmowała się już tego typu rzeczami, albo przeszła odpowiednie szkolenie.

 

2. Nieumiejętne zorganizowanie imprezy, na którą zaproszone zostają różne firmy działające w danej branży niesie ze sobą ryzyko odniesienia porażki biznesowej. Jeśli potencjalni współpracownicy stwierdzą, że cały event nie robi profesjonalnego wrażenia, wówczas wyrobią sobie podobne zdanie na temat firmy która ich zaprosiła. Dlatego tak ważne jest, aby w umiejętny i subtelny sposób wypromować swoją markę, zaproponować gościom odpowiednią rozrywkę czy podać im dobre jedzenie. Jeżeli w wydarzeniu będą brały udział również rodziny pracowników czy potencjalnych kooperantów warto zapewnić takie atrakcje dla dzieci jak dmuchane zamki czy dmuchane zjeżdżalnie.

 

3. Koszty – konieczność ich poniesienia jest oczywista, chodzi tylko o to, aby była uzasadniona, a także o to, by nie przekroczyć budżetu przeznaczonego na daną imprezę. Jak już zostało wspomniane trzeba rozłożyć je w taki sposób, aby każdy uczestnik eventu miał szansę na udane spędzenie czasu.

 

4. Zdarza się, że podczas imprez i wyjazdów organizowanych dla pracowników danej firmy dochodzi do nawiązania bliższych znajomości, co z kolei potem może prowadzić do nieporozumień i pogorszenia się atmosfery w pracy.

 

Zalety organizowania imprez firmowych:

 

1. To doskonały sposób na integrację pracowników, dlatego warto urządzać co jakiś czas imprezy tylko dla nich. Kiedy spotykają się poza pracą i mają okazję swobodnie porozmawiać na różne tematy, które nie są z nią związane stają się sobie bliżsi, co potem owocuje lepszymi relacjami w biurze. Bardzo dobrym pomysłem jest wynajęcie na imprezę takich atrakcji jak alkogogle czy stroje sumo do walki. Wspólna zabawa i wygłupy na pewno wpłyną korzystnie na proces integracji pracowników.

 

2. Wyjazd w ładne miejsce, piknik na świeżym powietrzu czy spotkanie w modnym klubie to dobre sposoby na spędzenie wolnego czasu. Jeśli pracodawca zadba o to aby odpowiednio go zorganizować, wówczas jego pracownicy będą bardziej zadowoleni i zrelaksowani na co dzień, również podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

 

3. Organizowanie imprez branżowych, na które zaprasza się również inne firmy działające w danym sektorze przemysłowym czy usługowym wpływa na takie sprawy jak nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, rozpoczęcie współpracy z kolejnymi partnerami, wzrost szacunku i poczucia przynależności do firmy pracowników, wzrost znaczenia marki czy kluczowego produktu. Podobnie jak nieumiejętne zorganizowanie tego rodzaju przedsięwzięcia niesie ze sobą ryzyko porażki finansowo-biznesowej, tak profesjonalne urządzenie i poprowadzenie imprezy może przynieść firmie bardzo wiele korzyści.


Może zainteresują Cię te wpisy na blogu:


Produkty przygotowane specjalnie dla Ciebie: